Kapat

4.5G İle İnternet Deneyimi Nasıl Olacak?

Anasayfa İnternet 4.5G İle İnternet Deneyimi Nasıl Olacak?

Türkiye’de 1 Nisan itibariyle kullanıma sunulacak 4.5G internet için tüm operatörler hazırlıklarını yapmış durumda. Peki, yeni internet ile sağlanacak avantajlar neler olacak?

Türkiye’de YENİ hız sunacak olan 4.5G internet konusunda pek çok avantaj sağlayacak. Türkiye’de hizmet veren operatörler tarafından yapılan çalışmalar kapsamında yeni internet bağlantısı için tüm hazırlıklar tamamlanırken 1 Nisan’dan itibaren tüm aboneler yeni internet hızını kullanabilecek. Türkiye’de mevcut 3G pek çok sorun yaratırken kullanıcıların en büyük şikayeti internet hızının yavaş olması. Mobil olarak yapılacak işlemlerde internet hızının yavaş olması pek çok işlerin yapılmasını önlerken 4.5G ile tüm bu sorunlar sona erecek.

Konu ile ilgili yapılan resmi açıklamalarda 4.5G’nin 10 kata kadar varan hız artışı sağlayacağı belirtilirken Türkiye genelinde bu hizmet kullanılabilecek. 81 ilde de hizmete girecek olan 4.5G internet hızı için kullanıcıların bazı işlemleri yapması ise zorunlu. 4.5G ile uyumlu cep telefonlarının ve sim kartlarının olması gerekirken kullanıcılar uyumlu olmayan telefon ya da sim kart üzerinden herhangi bir şekilde internet hızını denemeyecek.

Internet hızının yanı sıra telefonlar üzerinden yapılan görüntülü konuşmalarda da yine bağlantı hızının yüksek olması yüksek çözünürlükte görüntü kalitesinin elde edilmesini sağlayacak. 3G’de bu konuda başarılı bir bağlantı sağlanamasa da 4.5G ile birlikte artık görüntülü konuşmalar çok daha net olacak.

Kullanıcıların 4.5G internet hızını kullanabilmesi için aynı zamanda operatörlerden de SMS ile talepte bulunması gerekiyor. Geçiş için tüm kullanıcıların onay vermesi gerektiğinden dolayı 1 Nisan’dan itibaren kişilerin ilk olarak operatörlerine konu ile ilgili izin vermesi ve ardından telefon üzerinden internet ayarlarını 4.5G göre ayarlanması yapılması gereken son işlem olacak.

4.5G’ye geçiş sağlansa da isteyen aboneler eski internet bağlantılarını tercih edebilecek. Bu doğrultuda 3G hala kullanımda olacak ve isteyen kişiler 4.5G yerine 3G’yi kullanmaya devam edebilecek.

0 0 0 0 0 0

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki yazıyı okuyun:
Dünyanın En Hızlı Teknolojisine Son 2 Gün

Türkiye’de yeni bir dönem başlatacak olan 4.5G için 2 gün kaldı. Türkiye’de uzun dönemden beri 3G mobil veri kullanılırken, yapılan...

Kapat