Kapat

Akıllı Çoraplar ile Yürüyüşünüzü Düzeltin

Anasayfa Giyilebilir Teknoloji Akıllı Çoraplar ile Yürüyüşünüzü Düzeltin

Tekstil sensör şirketi Sensoria, kullanıcıların kalp krizi veya ameliyat sonrası faaliyetlerini takip eden Sensoria Walk adlı yeni bir uygulama yayınladı. Uygulamanın temel amacının, hastaların ameliyat sonrası iyileşme sürecini hızlandırmak olduğu belirtiliyor.

sensoria

“Bu çözüm, özellikle geleneksel bileğe takılan aktivite takip cihazlarının doğru veri toplamada yetersiz kaldığı durumlar için tasarlandı. Bu senaryolar, örnek olarak: hantal yürüyen, yürüme arabası kullanan veya adım aralığı kısa olan kişileri kapsıyor.” diyor yaptığı açıklamada Sensoria Pazarlama ve İş Gelişimi Yönetmeni Alick Law.

Sensoria Walk, Sensoria’nın Mayıs 2015′te yayınladığı Smart Socks (akıllı çoraplar) ile senkronize oluyor ve kullanıcının gelişim geçmişini, hedeflerini, adımlarını, katettiği mesafeyi ve toplam faaliyet süresini takip ediyor. Çoraplar, kullanıcının hareketlerini takip etmek için çoraba yerleştirilmiş bir bileklik kullanıyor ve Bluetooth ile uygulamaya bağlanıyor.

Kaynak

0 0 0 0 0 0

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki yazıyı okuyun:
Wi-Fi Kanser Yapıyor

Lyod's adında İngiltere'de faaliyet gösteren bir sigorta firması, Wi-Fi ağlarının kansere neden olduğunu ve bu nedenle sigorta kapsamından çıkartılması gerektiğini...

Kapat