Kapat

AMD’nin 7. Nesil İşlemcisi İ7’ye Fark Attı!

Anasayfa Donanım AMD’nin 7. Nesil İşlemcisi İ7’ye Fark Attı!

AMD tarafından geliştirilen yeni işlemciler İntel Core i7 versiyonlarını da geride bırakmayı başarmış durumda.

İşlemci sektöründe yaşanan rekabet çok daha farklı ve performans odaklı modellerin geliştirilmesini sağlarken AMD tarafından yapılan son açıklama ile birlikte yeni işlemcinin Intel Core i7’yi bile geride bıraktığı belirtildi.

amd-nin-7-nesil-islemcisi-i7-ye-fark-atti

Intel’e Fark Attı!

AMD tarafından tanıtımı yapılan işlemcinin yüksek bir performans sunmasının yanı sıra en önemli avantajı diğer işlemcilere göre çok daha uygun bir fiyat ile satılması. Yedinci nesil olarak tanımlanan AMD işlemcisinde de yüzde 56’lık oranda bir performans artışı sağlanmış durumda. Yeni işlemcinin Intel Core i7 modelleri ile yapılan karşılaştırmasında ise AMD’nin yeni modelinin yüzde 53 oranında daha hızlı bir grafik performansı sunduğu belirtildi. İşlem performansında ise yüzde 51’lik bir fark atmayı başaran AMD bu bakımdan piyasada oldukça ilgi gören Intel Core i7 modelini de geçmeyi başarmış durumda.

Yeni Bilgisayarlarda Kullanıcılacak

6. nesil işlemcilere oranla yüzde 12’lik enerji tasarrufu sağlayan modelin gelecek nesil işlemci modelleri için de oldukça önemli bir ipuçları veriyor. Konuyla ilgili yapılan açıklamalarda PX9830P modeli olarak adlandırılan işlemcinin yeni üretim yapılacak dizüstü bilgisayarlarda kullanılacağı belirtilirken işlemciyi tercih eden markalar Dell, HP, Lenovo ve Asus. Önümüzdeki dönemlerde çok daha fazla marka tarafından işlemcinin tercih edilmesi bekleniyor.

0 0 0 0 0 0

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki yazıyı okuyun:
Samsung J3 Modeli Tanıtıldı

2015 yılında A serisi oldukça ilgi gören Samsung yeni seriden telefon modelini kullanıcılar ile buluşturdu. J serisini 2017 yılında ön...

Kapat