Kapat

Android’in Yükselişi Sürüyor!

Anasayfa Android Android’in Yükselişi Sürüyor!

Geçtiğimiz hafta içerisinde Google tarafından gerçekleştirilen geliştirici etkinliğinde Android işletim sistemi ile ilgili pek çok detay da paylaşıldı.

android-in-yukselisi-suruyor

Android işletim sistemi kullanıldığı ilk günden itibaren giderek daha da popüler hale gelirken pek çok telefon üreticisinin de ilk tercihi durumunda. Android işletim sisteminin kolay geliştirilebilir olması ve uygulamalarından ek geliştirmelerin hazırlanmasına kadar sunulan araçlar ile birlikte kolay bir şekilde işlemlerin yapılabilmesi işletim sisteminin tercih edilmesini sağlıyor.

Google da bu işletim sistemine oldukça güvenirken, sürekli güncellemeler ile kullanıcılara yeni özellikler sunuluyor. Bu şartlar Android işletim sisteminin günden güne artan bir kullanıma sahip olmasını sağlarken Geliştirici Konferansı’nda paylaşılan pek çok bilgi oldukça ilgi çekici.

Dünya genelinde satılan her 10 akıllı telefondan 8’nin Android işletim sistemine sahip olduğu görülürken özellikle 2016 yılının ilk üç ayındaki verilere göre Android, pazar payını da arttırmış durumda.

Android işletim sistemine sahip son bir yıl içerisinde tanıtılan telefon modeli 600 olurken Samsung, Huawei, Motorola, Lenovo ve HTC gibi markaların da tek tercihi Android.

Aynı zamanda Android uygulamalarıyla da büyük ilgi görürken kullanıcılar sadece 2015 yılı içerisinde 65 milyar Android uygulamasını indirdi. Google Photos uygulaması üzerinden Google sunucularına gönderilen selfielerin 24 milyar olduğu belirtilirken bu durumda Google Photos uygulamasının kullanılmadan çekilen selfieleri de göz önünde bulundurulduğunda oldukça yüksek bir ilgi gördüğü de görüldü.

Yeni sürümleri ile birlikte kullanıcıları pek çok konuda kolaylık sağlayan Google bu alanda da liderliğini sürdürüyor.

0 0 0 0 0 0

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki yazıyı okuyun:
Saba Tümer Google’u Savcılığa Şikayet Etti

Sabah Tümer bir zayıflama çayının reklamlarında izinsiz bir şekilde fotoğraflarının kullanılması ve internet üzerinden bu reklamların yapılmasına karşı dava açtı....

Kapat