Kapat

Apple Music Spotify Mücadelesinde Kim Önde?

Anasayfa Yazılım Apple Music Spotify Mücadelesinde Kim Önde?

Apple tarafından kullanıma sunulan Apple Music servisinin bu alanda hizmet veren diğer bir uygulama Spotify’e karşı ciddi bir üstünlük kurduğu öğrenildi.

Müzik dinleme konusunda kullanıcıların en çok tercih ettiği uygulamalardan bir tanesi Spotify olurken bu konuda Spotify yeni hamleler ile birlikte eski popülerliğine tekrar ulaşmak istiyor. Buna karşın Apple Music günden güne daha fazla tercih edilerek yüksek kullanıcı sayısına ulaşmaya devam ediyor. Bu konuda yapılan son incelemelerde Spotify’nin Apple’a karşı olan üstünlüğünün günden güne azaldı ve Apple’ın bu konuda önümüzdeki günlerde üstünlük kurmaya başlayacağı belirtilirken bugün paylaşılan bir haber ile birlikte Spotify’den bu duruma ilk hamle geldi.

apple-music-spotify-mucadelesinde-kim-onde

Daha fazla kullanıcıyı uygulamaya çekmek isteyen ve kullanıcıların alternatif uygulamaları kullanmasını önlemek isteyen Spotify yeni bir kampanya ile birlikte kullanıcıların çok daha ekonomik ücretler ile müzik dinlemesine sağladı. 6 kişilik aile paketi ile 14.99 TL gibi çok düşük ücretler ile aylık müzik dinleme imkanının sunulduğu Spotify bu hamle ile birlikte kullanıcıları kendisine çekmek istiyor.

Apple Müzik’te bir kişinin sistemi kullanması için 9.99 Türk Lira gibi bir ücret ödenmesi yeterli. Premium abonelik olarak geçen bu sistem pek çok kullanıcının tercih ettiği abonelik türlerinden birisi olurken Apple Müzik de yaptığı geliştirmeler ile birlikte bu alanda oldukça iddialı bir durumda bulunuyor.

2 müzik servisinin önümüzdeki dönemlerde de rekabetinde ciddi gelişmelerin yaşanması beklenirken kullanıcıların hangi servisi kullanacağı ve hangi servisin bu yarışta geri kalacağı merak ediliyor.

0 0 0 0 0 0

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki yazıyı okuyun:
ASELSAN’dan yeni teknoloji

ASELSAN ve Bilkent Üniversitesi'nin, manyetik parçacık görüntülemeye (MPG) yönelik projesi, 2+2 Türk-Alman İşbirliği Programı kapsamında desteklenmeye hak kazandı. Bu görüntüleme...

Kapat