Kapat

BTK Siber Yıldız Yarışması! Birinciye 10 Cumhuriyet Altını !

Anasayfa Güvenlik BTK Siber Yıldız Yarışması! Birinciye 10 Cumhuriyet Altını !

Bilgi teknolojileri ve iletişim kurumu BTK geçtiğimiz günlerde gençlerden siber ordu kuracağı haberini sizlerle paylaşmıştık. BTK kuracağı bu siber ordu için ilk sınavına başlıyor.

BTK Genç Hacker Ordusu Kuruyor!

Siber orduda yer almak için herhangi bir şart aranmayan, gönüllülük esasına dayanan ve maaşları 6 bin TL ile 10 bin TL arasında değişen gençlerin yer alacağı bir siber ordu kurulması BTK tarafından duyrulmuştu. Bu orduda yer almak için siber güvenlik alanında bilgi ve tecrübenizin olması yeterli oluyor.

Teknolojinin gittikçe ilerlediği bir dünyada siber alanda oldukça çok sayıda ülkeler arası saldırılar devam ediyor. BTK ülkemize gelebilecek iç ve dış siber saldırılara karşı çalışmalarını sürdürüyor. Bu çalışamalardan biride bu genç siber ordu.
Bilgi teknolojileri ve iletişim kurumu 20 Ocak 2017 de düzenleyeceği bir yarışmada 13 ile 57 yaşları arasında katılım olacağı ve başvuruların alınmasına başlandığı açıkladı. Düzenlenecek olan yarışma 24 saat sürecek olup sınav niteleliği taşıyak. Bayrak yakalama oyunu ile düzenlenecek bu yarıişmaya siber yıldız adı verilmekte.

Düzenlenecek olan Yarışmada;

Birinciye  10 Cumhuriyet Altını
ikinciye     5 Cumhuriyet Altını
üçüncüye  3 Cumhuriyet Altını
4 ile 15 arası sıralamaya giren her siber yıldıza da birer Cumhuriyet Altını verilecek.

Tanıtım Videosu

Siber Yıldız Yarışmasına başvuru yapmak ve detaylı bilgi almak istiyorsanız aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

Siber Yıldız Başvurusu

1 0 0 0 0 0

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki yazıyı okuyun:
BTK Genç Hacker Ordusu Kuruyor!

BTK Hacker Ordusu Kuruyor! Son yıllarda ülkeler arasında artan siber saldırıların hız kazanması ve bu saldırılardan ülekmizin korunması yönünde bu...

Kapat