Kapat

Facebook Canlı Yayın Özelliğini Bilgisayarlara Taşıyor

Anasayfa Haberler Facebook Canlı Yayın Özelliğini Bilgisayarlara Taşıyor

Facebook’un mobil cihazlarda kullanıma sunduğu ve kısa sürede popüler olan Live Video özelliği artık masaüstü ve diz üstü bilgisayarlarda da kullanılabilecek.

Facebook’a, laptop veya masa üstü cihazlarda, web tarayıcısı üzerinden girenlerin de canlı video yayını yapmasını sağlayacak bu gelişme ile Facebook’un Twitch gibi oyun videoları veya farklı konularda videolar üreten içerik sağlayıcıları için popüler bir platforma dönüşmesi bekleniyor.

VİDEOLAR KAYIT EDİLMİŞ OLARAK SAKLANABİLECEK

Kullanıcıların durum güncelleme kutusu üzerinde bulunacak canlı yayın düğmesi ile kolayca başlatabilecekleri canlı yayınlar, daha sonra kullanıcıların videoları arasına kayıt edilmiş olarak saklanacak.

Facebook ayrıca, popüler kullanıcıların canlı yayınlardan para kazanmalarını sağlayacak yeni yöntemler üzerinde çalıştığının da altını çiziyor. Böylece para kazanmak için Twitch veya YouTube üzerinde yayın yapan tanınmış video üreticilerinin Facebook’a taşınmasını umut ediyor.

EnSonHaber

0 0 0 0 0 0

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki yazıyı okuyun:
Webrazzi Türkiye’de bir ilki gerçekleştiriyor!

Yıllardır Türkiye’nin en büyük sektör buluşmalarını gerçekleştiren lider teknoloji yayını Webrazzi yeni online konferans serisi ile okuyucularına yeni bir sürpriz...

Kapat