Kapat

Facebook’ta Yenilikler Bitmiyor

Anasayfa Sosyal Medya Facebook’ta Yenilikler Bitmiyor

Facebook Instagram gibi yeni sosyal medya ağlarını da bünyesinde bulundurarak bu alanda milyonlarca kullanıcıya hizmet veriyor. Son zamanlarda yenilikler ile harekete geçen Facebook’ta önemli bir değişiklik daha yaşandı.

Facebook üzerinden yapılan yeniliklere bir yenisi daha eklendi. Kişilerin fotoğraf paylaşılabildiği sosyal medyada gerek fotoğraf gerekse de video konularında HD desteğinin sağlanması amaçlanıyor. Sitede fotoğraf paylaşacak kişilerin istediği takdirde fotoğraflarını HD kalitede sisteme yükleyebileceği ifade edilirken bu işlemler normal bir fotoğraf yükleme işlemine göre uzun sürebilecek.

Facebook mobil uygulamaları için getirilen bu fotoğraf yükleme desteğinde hem Android hem de iOS kullanıcıları fotoğraflarını daha yüksek çözünürlüklerde ekleyebilecek. Fotoğraflarda normal yüklemelerde kalite kaybı yaşanmasına neden olan Facebook yüksek çözünürlüklü fotoğraflar da ise bunu yapamayacak.

Facebook’a HD kalitede fotoğraf yüklemek isteyen kişilere fotoğraf yükleme işlemine geçmeden önce bazı işlemlerde yapması gerekiyor. Bu işlemlerden en önemlisi fotoğraf yükleme sırasında HD’nin açık duruma getirilmesi. Eğer kullanıcılar fotoğraf yükleme konusunda bu özelliği aktif hale getirmezse yine normal fotoğraf yükleme ekranı kullanılacak ve fotoğraflarda HD desteği olmayacak. Bu nedenle kişilerin HD için özel ayarı açması gerekiyor. Facebook tarafından geliştirilen bu özellik ile sosyal medyada daha iyi çözünürlüklü fotoğrafların paylaşılması mümkün olabilecek.

0 0 0 0 0 0

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki yazıyı okuyun:
Türkiye’de 50 Milyon Kişinin Bilgileri Çalındı Mı?

Dün gündeme gelen yeni iddialar ile birlikte Türkiye'deki 50 milyon kişinin kimlik bilgilerinin çalındığı belirtildi. Son dönemlerde özellikle Emniyet Genel...

Kapat