Kapat

Facebook’un Messenger’ı artık daha becerikli!

Anasayfa Sosyal Medya Facebook’un Messenger’ı artık daha becerikli!

Facebook, Messenger uygulamasına çok büyük ve oldukça önemli bir yenilik daha ekledi…

Facebook, Messenger’ı uzun bir süre önce ayrı bir uygulama olarak kullanıma sunmuş ve bu hizmetin başlı başına bir iletişim aracı olarak görülmesi yönünde önemli bir adım atmıştı. Firma şimdi de, yine bu doğrultuda bir adım daha atarak söz konusu uygulamayı çok daha etkin bir hizmete dönüştürmeye hazırlanıyor.

Messenger Codes adı verilen bu yeni özellikle birlikte kullanıcılar, tıpkı Snapchat’te olduğu gibi diğer kişileri sadece onlara özgü bir kodu basitçe tarayarak bulabilecekler. Böylece artık bu kişilerle iletişime geçmek için telefon numarasına ya da o kişilerle Facebook’ta arkadaş olmaya da gerek kalmayacak.

Facebook ayrıca, diğer kişilerle paylaşılabilen kişiselleştirilmiş bağlantı seçeneği de sunacak. Bu özellik de daha çok bir iş yeri sahibi olanların işine yarayacak gibi duruyor. Zira kullanıcılar belirli bir iş yerinin bağlantısına tıkladıklarında anında alışverişle ilgili konuşmaya başlayabilecekler.

Ayrıca söz konusu linkler, isimden bağımsız olarak doğrudan aradığınız kişiyle konuşmaya başlamaya da yardımcı olacak.

20160408140230562103

Kaynak

0 0 0 0 0 0

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki yazıyı okuyun:
Google, gerçek bir şehir kurmak istiyor!

Google'ın dev projesi: Tamamen teknoloji ile donatılmış, yepyeni bir "Alphabet şehri" kurmak! Eskiden Google olarak bilinen ve artık Google'ın ana...

Kapat