Kapat

Game Of Thrones’ın Bölümleri İnternetten Kaldırılıyor!

Anasayfa Haberler Game Of Thrones’ın Bölümleri İnternetten Kaldırılıyor!

Sadece yayınlandığı ülkeler değil dünya genelinde milyonlarca izleyicisi bulunan Game of thrones’un ürünleri internetten kaldırılmaya başlandı.

Dünya genelinde en çok izlenen diziler arasında bulunan Game of Thrones altıncı sezondan itibaren Digiturk platformuna geçiş yapmıştı. Digiturk’ün satış ihalesi gerçekleştikten sonra bu konuda yeni bir dönem başlarken Game Of thrones’un tüm bölümlerinin internetten kaldırılmaya başlandığı belirtildi.

game-of-thrones-in-bolumleri-internetten-kaldiriliyor

Özellikle altıncı sezon ve sonrasını kapsayan bu durum sonrasında pek çok internet sitesinde Game of Thrones bölümleri artık yayınlanmıyor. Yayınlanan bölümler için de Digiturk’ün tüm site sahiplerine ihtarname çektiği ve belirli bir süre tanıdığı öğrenilirken bu süre içerisinde izleme sitelerindeki bölümlerin kaldırılmaması halinde hukuki süreç başlatılacak.

Kişilerin Game of Thrones internet üzerinden izlemesi için Digiturk üyesi olması gerekirken Digiturk dilediğin yerde uygulaması ile birlikte kolay bir şekilde dizinin yeni bölümleri izlenebilecek. Game of Thrones için Türkiye’de yaşanan bu durum diğer diziler için de örnek olabilir. Zira özellikle film ve dizi izleme siteleri günden güne daha da popüler bir hale gelirken korsan yayın yapan bu sitelerin durumu çoğu zaman sorun yaratıyor.

Telif gibi nedenlerden dolayı yaşanan sorunlar nedeniyle mahkeme kararıyla engellemeler getirilebilirken özellikle üretici firmalar tarafından açılan davalar yüksek tazminatlar ile sonlandırılıyor. Bu bakımdan Game of Thrones dizisinin de artık sadece Digiturk üzerinden yayınlanacağı belirtildiğinden dolayı bu tür siteler tarafından bölümlerin yayınlanması yasak olduğu gibi böyle durumlarda cezai yaptırımların uygulanabilmesi de mümkün.

0 0 0 0 0 0

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki yazıyı okuyun:
Instagram’da Yeni Dönem Başlıyor!

Facebook tarafından satın aldıktan sonra iyi bir ivme yakalayan ve çıkışa geçen Instagram'da haber kaynağı sistemine geçildiği belirtildi. 2012 yılında...

Kapat