Kapat

Google Photos Güncellemesine Dikkat

Anasayfa Mobil Google Photos Güncellemesine Dikkat

Kullanıma sunulduğu günden itibaren Android işletim sistemlerinde kullanılmaya başlanan ve yoğun bir ilgi gören Google Photos için ciddi bir uyarı yapıldı.

Android işletim sistemlerinde fotoğraf düzenleme konusunda en çok tercih edilen uygulamalardan birisi olan Google Photos için önemli bir değişiklik yapıldı. Önceki sürümlerde düzenlenen fotoğraflar silinmezken artık düzenlenen fotoğraflar direk yeni bir fotoğraf olarak çıkış alınıyor ve eski fotoğraf siliniyor.

Yeni güncelleme gelen Google Photos uygulamasındaki bu değişiklik nedeniyle pek çok kullanıcının orijinal fotoğraflarını kaybedebilmesi mümkün. Bu nedenle program kullanıcılarının yeni güncelleme ile gelen bu özelliği göz önünde bulundurarak fotoğraf düzenlemelerini yapması gerekiyor.

Kullanıcılar için orijinal fotoğrafların da kaydedilmesi büyük bir avantaj sağlarken böylece düzenlenen fotoğraflar ile işlem yapılırken, orijinal fotoğrafların kaybedilmemesi önemli bir artı durumundaydı. Fakat Google Photos için yeni yapılan güncelleme ile birlikte önemli bir duyuruda Google tarafından yapılmış oldu. Bu değişikliğin kullanıcılar tarafından benimsenmesi oldukça zor olarak görülürken bu konuda Google fotosu kullanıcılarının nasıl bir tepki vereceği de merak ediliyor.

Bir önceki sürümde ise Google Photos uygulamasını kullanan kişiler fotoğrafın özgün bir kopyası oluşturularak bu özgün kopya üzerinden işlem yapılıyordu. Bu da gerek program gerek telefon üzerinde ek bir işlem gücü tüketiyor. Google Photos için alınan bu kararın en önemli nedeni bu iş gücü olduğu tahmin edilirken konu ile ilgili net bir açıklamada yapılmadı.

0 0 0 0 0 0

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki yazıyı okuyun:
Hangouts Ücretsiz!

Belçika'da yaşanan terör saldırılarının ardından iletişimde yaşanan problemlere Google'dan destek geldi. Android ve iOS işletim sistemlerine sahip telefonlarda kullanılabilen Hangouts...

Kapat