Kapat

Google Yine Zirvede! Rekora Gidiyor!

Anasayfa Haberler Google Yine Zirvede! Rekora Gidiyor!

Fortune’s 100 listesi geçtiğimiz günlerde yayınlandı. Listede en çok dikkat çeken ise zirvenin yine Google’a verilmesi oldu.

ABD’de yapılan ve en iyi iş verenlerin sıralandığı Fortune’s 100 listesinde zirvenin adı yine değişmedi. Önceki 6 sıralamada da Google zirvede yer almayı başarırken, günden güne yeni servisler ile kullanımını arttıran ve sektörde rakipsiz durumda bulunan Google, listede zirvede yer almayı aşardı.

Listede 7 kez birinci olarak giriş yapan Google, aynı zamanda 10 defa da listeye girmeyi başardı. Fortune’s 100 listesinin hazırlanması için özellikle çalışanlar ile yapılan anketler büyük rol oynarken, Google tarafından sunulan hizmetlerde de memnuniyetin sağlandığı görüldü.

Farklı Sektörler Var!

Sigortacılıktan finansa kadar çok farklı sektörlerin yer aldığı Fortune’s 100 listesinde, ülkenin en iyi kurumları sıralamada birbiri ile yarıştı.

6 Yeni İsim Girdi!

Fortune’s 100 listesinin incelenmesi gereken önemli bir detayı ise listede 6 yeni firmanın yer alması. Hilton Hotels, IKEA U.S. ve Go Daddy gibi firmaların da girmeyi başardığı liste, yıldan yıla çok daha popüler bir hale gelirken,

Yetenekler Daha Çok Tutulacak!

Açıklama ile ilgili yapılan genel değerlendirmelerde firmalar için yetenekli elemanların şirket bünyesinde tutulmasının günden güne daha fazla öneme sahip olduğu üzerinde durulurken,  şirketlerin çalışanları memnun etmesi, performans odaklı ve maddi yönden tatmin etmesi, sıralamalarda daha yukarılara çıkılmasını sağlarken, firmaların da kar oranının artmasını kolaylaştırıyor.

0 0 0 0 0 0

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki yazıyı okuyun:
Lee Sedol Google Go’ya Mağlup!

Google tarafından özel olarak geliştirilen ve bilgisayar ortamında farklı hamleler ve stratejiler geliştirerek hiçbir şekilde yenilmeyen AlphaGo’nun Lee Sedol ile...

Kapat