Kapat

Google’da ‘Google’ Aradık

Anasayfa İnternet Google’da ‘Google’ Aradık

Google üzerinden yapılan araştırmalar hakkında Türkiye için hazırlanan raporda en çok aranan kelimenin Google olması en ilginç sonuç oldu.

Türkiye’de 1 Ocak ile 31 Mart tarihleri arasını kapsayan Google arama raporuna göre en çok yapılan aramalar Facebook, YouTube, hava durumu, Google, haber ve e okul oldu. Kişilerin Google’a giriş yapmak için dahi Google üzerinden arama yaptığı görülürken en ilginç sonuçlardan birisi de Google oldu.

Google üzerinden yapılan sorgulamaları için çeşitli istatistikler de hazırlanırken özellikle İlk üç ay arasında ÖSYM, Milli Piyango gibi sorgulamalarda yükseliş olduğu görüldü. İl olarak da ayrı ayrı yapılan analizlerde özellikle sağlık kategorisinde Bursa’nın ön plana çıktığı görülürken MHRS sistemi için vatandaşların randevu almak adına Google üzerinden sorgulama yaptığı görüldü.

Araştırma tarihleri arasında dünya genelinde de en çok aranan kelimeler Facebook, YouTube ve Google olurken kullanıcıların özel etkinlik ya da filmler için de yoğun bir şekilde arama yaptığı görüldü. Spor konusunda maçların canlı olarak izlenmesi için kullanıcıların internet üzerinden arama yaptığı ortaya çıkarken, televizyonda Medya konusunda ise en çok arananlar Survivor ve Bir Garip Aşk oldu.

Belirli dönemlerde kullanıcılar ile paylaşılan Google arama raporları pek çok konuda bilgi verirken Türkiye’de internet kullanımı alışkanlıklarının Dünya ile benzerlik gösterdiği rapor ile anlaşıldı. Rapor ile ilgili detaylara Google servisleri üzerinden erişim sağlayabilirsiniz.

0 0 0 0 0 0

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki yazıyı okuyun:
Galaxy Note 6’da 6GB RAM!

Samsung tarafından alınan bir karar ile Galaxy Note 6’nın daha erken bir tarihte kullanıcılara sunulacağı öğrenilirken cihaz hakkında detaylar da...

Kapat