Kapat

Lee Sedol Google Go’ya Mağlup!

Anasayfa İnternet Lee Sedol Google Go’ya Mağlup!

Google tarafından özel olarak geliştirilen ve bilgisayar ortamında farklı hamleler ve stratejiler geliştirerek hiçbir şekilde yenilmeyen AlphaGo’nun Lee Sedol ile yaptığı maç büyük bir mücadeleye sahne oldu.

Google tarafından üretilerek, yapar zekanın insanlık karşısında her zaman galip geleceğinin gösterildiği özel projede GO oyununda her zaman Google kazanırken, Go oyununu dünyaca en ünlü ismi Lee Sedol dahi yapar zeka karşısında direnemedi.

3.5 Saat Sürdü

Lee Sedol ile yapılan Go maçı, 3.5 saat sürdü. Bilgisayar karşısında çok zorlanan Lee Sedol, oyunun bitimine 28 dakika kala, Lee Sedol maçı terk etti. Maçın tekrarlanacağı ve Google ile Lee Sedol arasında yapılan anlaşma gereği maçı Lee Sedol’ün kazanması halinde ödül vereceği açıklanırken, önümüzdeki günlerde maç tekrar yapılacak.

Yenilgiyi Beklemiyordu

Lee Sedol maç öncesinde yaptığı açıklamalarda iddialı söylemlerde bulunurken, maç sonrasında yapay zekadan bu kadar üstün bir performans beklemediğini söyledi. Sınırları zorlayan AlphaGo, dünya genelinde yenilmezliğini şimdilik sürdürürken, her oyunda farklı taktikler ve oyun bilgileri kazanan AlphaGo, böylece kendini daha da geliştirebiliyor.

Go Nedir?

Çin kökenli olan Go, tüm taşların aynı renkli yapılması ile tamamlanan bir oyun. Oyun sonunda en çok puan alan taraf galip gelirken, bir sonraki oyun Youtube üzerinden canlı olarak yayınlanacak ve tüm dünyada takip edilebilecek. Fakat AlphaGo, bir sonraki oyunda çok daha güçlü olacak.

0 0 0 0 0 0

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki yazıyı okuyun:
LG Stylus 2 Özellikleri ve Fiyatı

LG Stylus 2 Satışta! İşte Özellikleri ve Fiyat Detayları LG kalem destekli yeni telefonu Stylus 2'yi anavatanı Güney Kore'de satışa...

Kapat