Kapat

Lenovo’dan Eğitim İçin Özel Model

Anasayfa Donanım Lenovo’dan Eğitim İçin Özel Model

Bilgisayar üreticilerinin önemli markalarından birisi olan Lenovo’nun eğitim kurumlarına özel olarak model üreteceği belirtildi.

Lenovo tarafından yapılan son planlamalar dahilinde eğitim için özel modellerin üretilmesine karar verildi. Lenovo tarafından yapılacak bu üretimlerde Windows işletim sisteminin yanı sıra Google tarafından piyasaya sürülen Chrome OS adı verilen işletim sistemin de tercih edileceği ve bilgisayarlarda iki farklı işletim sisteminin seçenek olarka sunulacağı belirtildi.

lenovo-dan-egitim-icin-ozel-model

İki Farklı Model İki Farklı İşletim Sistemi

N 23 ve N 42 adı verilen bilgisayarlar eğitim kurumlarını hedeflerken sunduğu özellikler ile birlikte bu konudaki ihtiyaçları tam anlamıyla karşılamayı vaat ediyor.

Güçlü kasaları ve yüksek özellikleriyle ön plana çıkan Lenovo’nun yeni eğitim modellerinde üstelik yoğun kullanıma karşı önlemler de alınmış durumda. Bu doğrultuda klavye üzerindeki tuşların soyulmaya karşı özel bir yapıda olduğu görülürken aynı zamanda kasalarda sıvı dökülmesi ya da darbelere karşı da güçlü menteşeler ve donanımlar kullanılmış durumda.

Katlanabilen bir yapısı bulunan bilgisayarların hem tablet olarak hem de bilgisayar olarak kullanılabilmesi mümkün olurken aynı zamanda cihazlar full HD çözünürlük destekliyor.

Cihazının tablet moduna geçildiğinde dokunmatik panel olarak işlem görebilmesi pratik bir kullanım sağlarken cihazların özellikleri de oldukça yüksek tutulmuş durumda. Cihazlarda 8 GB RAM ve 128 GB depolama alanının bulunduğu belirtilirken cihaz modellerinin 249 dolar gibi düşük bir fiyata ile satılacak olması da eğitime önemli bir katkı verecek.

Üstelik Lenovo N 42 adı verilen modellerin etiket fiyatı 199 Dolar olacak. Google’un işletim sistemini kullanacak olan N 42 diğer modele karşı nasıl bir performans göstereceği ve kullanıcılar tarafından tercih edilip edilmeyeceği merak ediliyor.

0 0 0 0 0 0

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki yazıyı okuyun:
Android’in Yükselişi Sürüyor!

Geçtiğimiz hafta içerisinde Google tarafından gerçekleştirilen geliştirici etkinliğinde Android işletim sistemi ile ilgili pek çok detay da paylaşıldı. Android işletim...

Kapat