Kapat

Microsoft’un Klavye Uygulaması iOS’ta

Anasayfa Mobil Microsoft’un Klavye Uygulaması iOS’ta

Word Flow adı ile hazırlanan klavye uygulaması Microsoft tarafından iOS işletim sistemini kullanan kişiler için de sunuldu.

Microsoft tarafından geliştirilen ve klavye konusunda en iyi alternatiflerden birisi olarak gösterilen Word Flow klavye uzun zamandan beri sadece Windows Phone işletim sistemlerinde kullanılıyor. iOS işletim sistemine sahip cihazlarda kullanılamayan bu uygulama için beklenti uzun zamandan beri var olsa da Microsoft uzun bir sürenin ardından ancak beklentileri karşıladı. Microsoft tarafından yapılan son açıklamada Word Flow klavye uygulamasının artık iOS işletim sistemlerinde de kullanılabileceği belirtildi.

Şu an sadece Amerika Birleşik Devletleri’nde kullanılabilen uygulamanın kısa süre içerisinde tüm ülkelerde kullanıma açılması bekleniyor.

Klavyenin bu kadar popüler olmasının en önemli özelliklerinden bir tanesi hızlı yazma konusunda oldukça pratik bir kullanım sunması. Ayrıca kullanıcıların yazma konusunda kelime tahminleri üzerinden seçim yaparak daha hızlı bir şekilde yazı yazmasını sağlayan Word Flow klavye otomatik olarak hata düzeltmesi ve bir sonraki kelimeyi kişilerin kullanımına buna bağlı olarak tahmin etmeye başlaması klavyenin oluşturulmasını sağlayan.

Word Flow klavye için gelinlikler bunlarla da bitmezken tek elle kullanım gibi çeşitli özellikleriyle kullanıcıların klavye üzerinden yazı yazma konusunda büyük bir kolaylık sağlaması amaçlanıyor.

0 0 0 0 0 0

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki yazıyı okuyun:
Xiaomi’den Akıllı Saat Geliyor

Giyilebilir teknoloji konusunda pek çok marka özel bir şekilde çalışmalarını yürütürken akıllı saat alanında yeni bir cihaz Xiaomi'den geldi. Giyilebilir...

Kapat