Kapat

Samsung’tan %30 Daha Hızlı DRAM

Anasayfa Donanım Samsung’tan %30 Daha Hızlı DRAM

Samsung, %30 Daha Hızlı Olan DRAM’lerin Seri Üretimine Başladı.

Samsung, teknoloji sektöründe farklı alanlarda üretim yapmaya devam ederken, yeni telefon modellerinin yanı sıra DRAM’lerin de üretimine başladığını duyurdu.

Normal donanımlara göre yüzde 30 daha hızlı olarak tanıtımı yapılan ve 10 nanometrelik DRAM’ler için Samsung seri üretime geçtiğini duyurdu. Bilgisayar donanımlarında da söz sahibi olmak isteyen Samsung, bu konuda iddialı ürünler ile piyasada yer alırken, yeni ürünler için tüm çalışmaların da tamamlandığı belirtildi.  10 nanometrelik çip üretim teknolojisinin kullanılması ile elde edilen DRAM’ler Samsung tarafından piyasaya sunulması halinde bir ilk de gerçekleşmiş olacak. 8 GB’lık DDR4 ramlar üzerinde kullanılacak olan bu yenilik ile birlikte hız ve performans konusunda seviye çok daha yukarılara çekilmiş olacak.

Güney Kore’de Samsung’a bu alanda rakip SK Hynix ve Micron yer alsa da iki markanın da çalışmaları Samsung’un oldukça gerisinde. Özellikle Samsung’un son projesini seri üretim ile desteklemesi ve pazara çıkması halinde Samsung ile bu iki marka arasındaki fark daha da artacak.

Satış tarihi ile ilgili Samsung tarafından herhangi bir açıklama yapılmazken, yapılan resmi açıklamalarda satış için yakın gelecekte ifadesi kullanıldı. Bu açıdan bakıldığında parçaların satışa çıkması için ucu açık bir tabir kullanılmış durumda ve bu teknoloji için kişilerin firma tarafından yapılacak yeni bir açıklamayı da beklemesi gerekecek.

 

0 0 0 0 0 0

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki yazıyı okuyun:
WhatsApp’dan uçtan uca güvenlik mesajı!

WhatsApp güvenlik güncellemesi ile gelen yeni özellikle Sohbetleriniz ve paylaşımlarınız uçtan uca şifreleme yöntemiyle artık güvende. Bu şifreleme yöntemi ile...

Kapat