Kapat

Twitter’dan Görme Engelliler İçin Özel Sistem!

Anasayfa Sosyal Medya Twitter’dan Görme Engelliler İçin Özel Sistem!

Twitter görme engelli kişilerin de Twitter’ı kullanabilmesi amacıyla yeni bir düzenleme yaptığını duyurdu. Düzenlemeye göre artık fotoğraflar görme engelli kişilere anlatılacak.

Görme engelli kişilere yönelik özel bir proje hazırlayan Twitter, bu konuda fotoğrafların anlaşılabilmesi için sistem geliştirdi. Fotoğrafların altına fotoğrafın anlaşılabilmesi ve görme engelli kişiler tarafından fotoğrafın ne olduğunun öğrenilebilmesi için notlar hazırlayacak. Fotoğraf altında yer alan bu açıklamalar sayesinde sosyal medyayı kullanan görme engelli kişiler fotoğrafları da anlayacak. Bu sayede Twitter’de yer alan tüm medyalar görme engelli kişiler tarafından incelenecek ve Twitter’da tam hâkimiyet sağlanabilecek.

Güncelleme Geldi!

Bugün Twitter tarafından sunulan güncelleme sonrasında görme engelli kişiler için yapılan yeni düzenleme de faaliyete geçerken, kullanıcıların bu özelliği kullanabileceği belirtildi. Bu düzenleme sonrasında akıllara karakter sınırı gelirken, yapılan açıklamada bu konuda da esneme getirildiği belirtildi. Buna göre kişiler fotoğrafların altında 420 karaktere kadar açıklama bilgisi girebilecek. Bu konuda kişilerin paylaştığı fotoğrafların altında özel açıklama girmesi gerekiyor. Aksi halde özelliğin kullanabilmesi mümkün olmayacağı gibi son yıllarda özellikle fotoğraf paylaşmaları ile daha çok ilgi gören Twitter’dan görme engelli kişiler yararlanmayacak.

Twitter tarafından yapılan açıklamalarda kullanıcılara bu yönde çağrı yapılırken, bu özelliğin ne kadar benimseneceğini önümüzdeki günler gösterecek.

0 0 0 0 0 0

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki yazıyı okuyun:
4.5G İle İnternet Deneyimi Nasıl Olacak?

Türkiye'de 1 Nisan itibariyle kullanıma sunulacak 4.5G internet için tüm operatörler hazırlıklarını yapmış durumda. Peki, yeni internet ile sağlanacak avantajlar...

Kapat