Kapat

Vodafone Şebeke Sorunu Tespit Edildi

Anasayfa Kurumsal Vodafone Şebeke Sorunu Tespit Edildi

Bugün sabah saatlerinde Vodafone Türkiye kullanıcıları şebekenin çekmediği şikayetleriyle Gerek internet ortamı gerekse arama yapamama mesaj gönderme ve internete giremem gibi sorunlardan dolayı Vodafone bayilerine yönlendi. Bu durum hiç bir açıklama yapılmadığından kullanıcıları çılgına çevirdi. Sorunun neden kaynaklandığı ise bilinmiyordu Neyse ki tahmin ettiğimiz gibi bir büyük sorun olmadığı ve sonun bir alt yapı çalışması olduğu bilgisi alındı. Alt yapı çalışmasının nedeni ise Şöyle;

Vodafone Türkiye Türkiye genelinde Lojistik ağının organizasyon yönetimini 3 yıl süreyle DHL Supply Chain ile anlaşma yaparak işbirliğine vardı.

DHL Supply Chain, bünyesindeki aktarma merkezlerinde dağıtım hizmeti verdiği müşterilerinin konsolide operasyonları nedeniyle Vodafone Türkiye’ye önemli maliyet avantajı sunacak. Diğer yandan, dedike alan ve yetiştirilmiş personel kullanımının getirdiği avantajla operasyon verimliliği de sağlanacak. Halihazırda şebeke, SIM, kontör kart ve promosyon malzemelerinin lojistik operasyonlarının yönetildiği DHL Tedarik Zinciri Gebze Tesisi’nde Vodafone Türkiye’nin cihaz test ve onarım birimleri de yer alıyor.

Bu durumdan ötürü Vadofone Alt yapı düzenlemelerinden dolayı bugünkü Vodafone çekim gücünde geçici süre problem yaşandığı ve sorunun gün içerisinde düzeleceği bilgisi alındı.

0 0 0 0 0 0

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki yazıyı okuyun:
Vodafone, Turkcell, Türk Telekom Şebeke Sorunu

Sabah saatlerinde Vodafone kullanıcılarında ortaya çıkan şebeke sorunu zamanla Turkcell,  Türk Telekom kullanıcılarına da yayılmaya başladı. Herhangi bir operatörden açıklama gelmedi....

Kapat