Kapat

Whatsapp Hikayeler Özelliği Geldi?

Anasayfa Haberler Whatsapp Hikayeler Özelliği Geldi?
whatsapp hikayeler

Geçtiğimiz günlerde WhatsApp’ın hikayeler güncellemesi üzerinde durduğu haberini vermiştik. Milyonlarca kullanıcıya sahip WhatsApp artık instagram, Snapchat’te bulunan hikayeler özelliğini kullanıcılarına sundu.

Bu özellik bir çok kullanıcının hoşuna gitmedi. Sosyal Medyada şikayetlerde bulunan kullanıcılar, sekmeler de bulunan kişiler sekmesinin kaldırılması ve yerlerinin değiştirilmesi konusunda şikayetlerini belirtti.

Peki bu özellik kaldırılabilir mi?

Malesef  WhatsApp ta yaptığınız güncelleme kaldırılmıyor. Uygulamanın tamamını kaldırmanız gerekyor ki buda whatsapp kullanmamanız anlamına geliyor. 🙂 Bu şikayetleri WhatsApp dikkate alarak tekrar bir güncelleme yayınlarsa bu şekilde şikayetlere bir cevap alınabilir. Twitter’da tepki veren bir kaç kullanıcı şikayetleri aşağıdaki gibi ve buna benzer bir çok şikayet var.

WhatsApp Hikayeler Özelliği Nasıl Kullanılır ?

WhatsApp giriş yaptığınızda üst kısımda bulunan Durum sekmesine geldiğinizde arkadaşlarınızın oluşturduğu hikayelere göz atabilir, üst kısımda durumum yazan seçeneğe girerek ve sekmelerde yer alanfotoğraf makinesi simgesine girerek kendi durum güncellemenizi yapabilirsiniz.Ayrıca Yeni hikaye oluşturan arkadaşlarınızın bildirimi Durum sekmesi yanında Nokta belirerek belirtiliyor. Oluşturduğunuz hikaye tıpki instagramdaki gibi 24 saat sonunda siliniyor.

Aşağıdaki eklediğimiz resimleri inceleyebilirsiniz.

 

WhatsappWhatsappWhatsapp Whatsapp

WhatsApp getirdiği bu özellikle yukarıda da bahsettiğimiz üzere sosyal medyada bir çok şikayetlerle karşılaştı. Teknorota olarak biz bu özelliği aslında WhatsApp’a yakıştıramadık çünkü kopya bir özellik olmuş buda hoş olmamış. WhatsApp hikayeler özelliğini daha öne taşıyarak diğer sosyal medya platformlarına göre daha farklı bir özellik sunabilirdi diye düşünüyoruz.

Sizin düşünceniz nedir Peki ? Aşağıda yorum kısmına belirterek düşüncelerinizi paylaşabilirsiniz.

0 0 0 0 0 0

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki yazıyı okuyun:
youtube go
Youtube de internetsiz video izleme !

Hemen hemen her alanda kendi işinizle veya eğlence için Youtube'a grip çevrimiçi videolar izliyoruz. Mutfakta yemek videoları, Eğlence için müzik...

Kapat