Kapat

Xiaomi’den Bükülebilir Telefon!

Anasayfa Haberler Xiaomi’den Bükülebilir Telefon!

Xiaomi ismini duyurmaya devam ediyor.Son zamanlarda firmaların bükülebilir ekran teknolojisi hakkında bilgiler alıyoruz. Hatırlayacağınız üzere önceki haberlerimizde LG’nin katlanabilir ekran teknolojisini tabletlere getireceği bilgisini aktarmıştık. Ve LG’nin G flex serisiyle kavisli telefonları görmüştük ancak Xiaomi bu teknolojiyi farklı bir boyuta taşımış durumda.

LG, Katlanabilir ve Şeffaf Ekranlı Tablet Üretmeyi mi Planlıyor?

Çinli üretici Xiaomi diğer firmalara göre geliştirdiği yeni teknoloji ile şimdiye kadar üretilen bükülebilir ekranlardan çok daha farklı olarak karşımıza çıkıyor. Xiaomi’nin yaptığı çalışmalardan sızdırılan bir videosunda ürettiği bükülebilir ekran görüntüsünde, 5 inç boyutundaki ekran oldukça başarılı görülüyor.

Bu Teknoloji daha ileriye götürülürse 13″ lik ekrana sahip bir telefon katlandığında 5.5″ lik bir boyuta getirilebilir. Haliyle bu ilerleme geniş kullanıcı kitlelerine ulaşabilir. Ne kadar kullanışlı hale gelir bilinmez ama bu katlanabilir ekran teknolojisi sadece telefon değil tüm alanlarda kullanılmaya başlanacağı kaçınılmaz.

 

0 0 0 0 0 0

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki yazıyı okuyun:
Türkiye’den Giyilebilir Güneş Paneli!

Türk Mühendisi tarafından geliştirilen Giyilebilir Güneş Paneli üretildi.Özellikle askeri alanda askerlere büyük fayda sağlayacağı kesin. Üretilen güneş paneli hücum yeleklerine...

Kapat