Kapat

Yapay Zekadan Avukat Olur Mu?

Anasayfa Bilim Yapay Zekadan Avukat Olur Mu?

Amerika çok önemli avukatlık firmalardan bir tanesi oldukça ilginç bir çalışma için hazırlıklarını sürdürüyor. Davalarda artık yapay Zeka kullanılacak.

Amerika Birleşik Devletleri’nde hizmet veren bir avukatlık firması davalarda yardımcı olması adına yapay zekayı kullanmaya başlayacağını duyurdu. Hukuk firmasının özellikle iflas ve icra bölümünde çalışan avukatlara yardımcı olmak adına böyle bir yenilik yaptığı belirtilirken IBM tarafından geliştirildiği açıklanan yapay zeka davalarda büyük bir kolaylık sağlayacak.

yapay-zekadan-avukat-olur-mu

Daha önce çok önemli bir dolandırıcılık davasında kullanılan yapay zekanın doğru verileri sunması bu bakımdan sistemin önemsenmesini sağlarken avukatlık firmasında gerçekleştirilecek bu çalışmada gelecek adına farklı bir ipucu sunacak.

Avukatların istediği sonuçlara ulaşabilmesi ve çalışmalarını çok daha hızlı bir şekilde gerçekleştirebilmesi adına yapay zekanın kullanılacağı açıklanırken yapay zekanın mahkemelere katılmayacağı ve sadece mahkemeler için yapılacak hazırlık çalışmalarında yardım sağlayacağı belirtildi.

Mahkemelere katılacak avukatlar güncel yasalar hakkında yapay zeka üzerinden kolay bir şekilde bilgi alabilecek. Bu açıdan dava araştırmalarında yapay zeka sayesinde çok daha kısa süre içinde çalışmaların tamamlanabileceği belirtilirken avukatlar bu sayede çok daha fazla işlem yapma imkânını elde edecek.

Konuyla ilgili yapılan açıklamalarda avukatlar için yasalar üzerinden araştırma yapmanın büyük bir zaman kaybı yarattığı belirtilirken oluşturulan Ross adlı sistem bu bakımdan kolaylık sağlayacak. Ülke genelinde pek çok firma ve şirketin yeni sistemi satın aldığı belirtilirken aynı sisteminin farklı sektörlerde de kullanılabileceği ve bilgiye ulaşma noktasında yapay zekadan yararlanılmasının çok daha pratik bir çözüm olacağı belirtildi.

0 0 0 0 0 0

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki yazıyı okuyun:
Google’dan Flash’a Kötü Haber! Artık Kullanılmayacak

Google tarafından yapılan son açıklama ile birlikte tarayıcıda kapsamlı bir değişikliğe gidileceği belirtildi. Bu doğrultuda artık Google Chrome flash içerikleri...

Kapat