Kapat

YouTube’dan 20 Milyon Dolar Kazandı

Anasayfa İnternet YouTube’dan 20 Milyon Dolar Kazandı

YouTube üzerinden telifler pek çok kişi için sıkıntı yaratırken bu konuda ilginç bir durum yaşandı.

David Ty Moss ve Brandon Keating adlı YouTube Kullanıcılarının mahkemeye yaptığı başvuru sonrasında 20 milyon dolar almalarına karar verildi. 2 kullanıcı daha önce Video Games YouTube kanalına dava açmış ve bu konuda görülen mahkeme davayı reddetmişti. Bu gelişme sonrasında durum Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’ne taşınırken Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi konu ile ilgili kesin kararını verdi.

Video Games kanalının eski ortaklarından olan ve gelir konusunda anlaşma sağlayamayan David Ty Moss ve Brandon Keating, haklarını mahkemede ararken mahkeme tarafından verilen karar sonrasında 20 milyon dolar alınmasına karar verildi.

Mahkeme tarafından yapılan açıklamada kanal sahiplerinin dolandırıcılık suçu işlediği belirtilirken ağır bir şekilde yargılama gerçekleşti ve bu yargılama sonucunda da 20 milyon dolar gibi ağır bir cezaya karar verildi. Mahkeme tarafından verilen kararın detayları mahkemede paylaşılırken cezanın nasıl ödeneceği ile ilgili bilgiler basına verilmedi.

Mahkeme sonucunda üstelik farklı bir gelişme daha yaşandı. Marko Princip adlı kullanıcı için karar veren mahkeme kullanıcının bir daha YouTube üzerinden hiçbir şekilde kanal açmamasına karar verdi.

YouTube kanalları üzerinden mahkemeye taşınan bu durum teknoloji dünyası için farklı bir gelişme yaratırken önümüzdeki yıllarda çok daha fazla olayın mahkemeye taşınması bekleniyor.

0 0 0 0 0 0

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki yazıyı okuyun:
Facebook’un Messenger’ı artık daha becerikli!

Facebook, Messenger uygulamasına çok büyük ve oldukça önemli bir yenilik daha ekledi... Facebook, Messenger'ı uzun bir süre önce ayrı bir uygulama...

Kapat