Kapat

Youtube de Mesajlaşma Devri

Anasayfa Sosyal Medya Youtube de Mesajlaşma Devri

Google tarafından yapılan son açıklamada YouTube için yeni bir özelliğini kullanıma sunulacağı ve artık YouTube üzerinden mesajlaşmanın mümkün olacağı belirtildi.

Farklı alanlarda ve amaçlar doğrultusunda açılan sosyal medyaların giderek farklı özellikler ile donatılması pek çok sosyal medyanın aynı özellikler içermesine neden bu durum ile ilgili son örnek YouTube’da yaşandı. YouTube’a mesajlaşma özelliğinin geldiği belirtildi.

youtube-da-artik-mesajlasacagiz

YouTube’da videoları altındaki yorumlar bölümünden kullanıcılar birbiriyle etkileşime geçse de bu konuda durumu yetersiz bulan yönetim yeni bir özelliği sisteme eklemeye karar verdi. Konuyla ilgili yapılan son açıklamada YouTube üzerinden mesajlaşma özelliğinin kullanıma sunulacağı ve böylece kullanıcıların birbiriyle sohbet edeceği açıklandı.

Kullanıcıların YouTube üzerindeki videoları birbirleriyle başka platformları üzerinden paylaşması ve bu platformlarda YouTube sohbetlerini yapması sitenin bu konudaki potansiyele cevap veremediğini gözler önüne sererken bu noktadan hareketle YouTube üzerinden ihtiyacın karşılanabilmesi adına yeni bir çalışma gerçekleştirildi. Çalışmaların büyük oranda tamamlandığı belirtilirken kişilerin artık YouTube üzerinden arkadaşlarıyla sohbet edebileceği ve istediği zaman anlık olarak mesajlaşabileceği belirtildi.

2016 yılı itibariyle pek çok sosyal medyada yeni özellikler görülürken YouTube’da bu konuda iyi bir atılım gerçekleştirilmemişti. YouTube üzerindeki kullanıcıların diğer platformlarına kaybedilmemesi adına yeni gelişmeler yapılacağı öğrenirken bu konudaki ilk atılan adım ise mesajlaşma sistemi oldu.

0 0 0 0 0 0

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki yazıyı okuyun:
Google’dan iOS’a Özel Gboard Uygulaması

Google tarafından farklı alanlarda çalışmalar sürdürülürken proje ve yeniliklerle bir bir açıklanıyor. Google en son yaptığı açıklama ile tanıtımı gerçekleştirilen...

Kapat